urządzenia UTM Cyberoam

Urządzenia UTM Cyberoam

Urządzenia UTM Cyberoam niezbędne w zabezpieczeniu sieci

W tej chwili sieć internetowa jest konieczna do prowadzania firmy i zarządzania nią. Niezależnie od formatu każda firma korzysta z  minimum jednego komputera podłączonego do sieci. Notebooki bardzo usprawniają aktywność przedsiębiorstwa. Dzięki nim zaoszczędza się czas i pieniądze, zoptymalizowana jest porozumiewanie się między działami wewnątrz firmy jak również pomiędzy oddziałami zamiejscowymi. Właśnie nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez połączenia sieciowego. Niestety wraz z rozwojem Internetu kolejno rozbudowują swoje poczynania cyber przestępcy. O ile do zaręczenia bezpieczeństwa w domu wystarczy antywirus i świadomość internauty w tym zakresie o tyle biznesmen powinien wszechstronnie zabezpieczyć swoją sieć najnowszej generacji systemami bezpieczeństwa jakimi są Urządzenia UTM Cyberoam.

Bezpieczeństwo sieci

Właściciele przedsiębiorstw powinni zatroszczyć się o konieczny poziom wiedzy swoich pracowników w zakresie bezpiecznego poruszania się po sieci. Znanymi niebezpieczeństwami kierowanymi w firmy są ataki, których skutkiem jest szyfrowanie danych na laptopach w organizacji. W dzisiejszym świecie hakerami nie są pojedyncze osoby ale całe zespoły fachowców, którzy posiadają gigantyczną wiedzę i zasoby finansowe. Powoduje to, że cyber ataki są bardzo owocne. Znaną drogą jaką wirusy dostaje się do sieci firmowej jest otwieranie zainfekowanych załączników do maili. Cyber przestępcy w mailach podają się za zaufane instytucje takie jak PGE, dostawca internetu. Dlatego wypada uzbroić się w urządzenia UTM, które są odporne na skomplikowane ataki cyber przestępców. Nadobowiązkowo opłaca się opracować sumienną politykę bezpieczeństwa jaka będzie panować na obszarze przedsiębiorstwa. Zasady bezpieczeństwa sieci obejmują zarówno takie zwykłe zabezpieczenia jak stosowanie trudnych haseł ze znakami specjalnymi oraz zmienianie ich co kilka tygodni jak również zaawansowane urządzenia, które zabezpieczają sieć np.: VPN router czy też Hardware firewall. Obecnie opracowanie odpowiedniej i pewnej polityki bezpieczeństwa jest dużo przystępniejsze niż dawniej, ponieważ systemy nowej generacji UTM są bardzo pomocne w tym.

Urządzenia UTM Cyberoam

Urządzenia UTM dają pewność zaawansowanej ochrony zasobów informatycznych firmy i zabezpieczają przed atakami cyber przestępców. Urządzenia UTM Cyberoam są zdaniem fachowców z zagadnień zabezpieczeń jednymi z najlepszych systemów zabezpieczeń sieci firmowych. Dzięki temu, że są rozwinięte to zabezpieczają sieć komputerową na wszystkich warstwach modelu OSI. Urządzenia UTM zabezpieczają sieć już od poziomu wysyłki i odbioru sygnału fizycznego, poprzez zabezpieczenie przesyłania pakietów informacji szyfrując je, aż do warstwę aplikacji, odpowiadającą za odczytanie danych i ich przetworzenie. Urządzenia UTM Cyberoam zawierają w sobie elementy takie jak: IPS, Weeb filter, application filter, Firewall, VPN, WAF, IM, Qos, Antywirus, Antyspam oraz moduł odpowiedzialny za tworzenie zaawansowanych raportów. Jak widać dzięki zaawansowanemu urządzeniu i oprogramowaniu do niego otrzymujemy ciąg opcji, które szeroko zabezpieczą zarówno małą sieć firmową jak i ogromne koncerny.

VPN router

urządzenia UTM CyberoamWażnym segmentem systemu UTM jest VPN router. Ten element systemu ma szereg znaczących opcji. To dzięki niemu można umocnić bezpieczeństwo informacji wrażliwych bez względu od miejsca przebywania osoby. Obecnie przedsiębiorstwa rozwijają się w sposób energiczny. Pracownicy potrzebują dostępu do informacji firmy w podróżach służbowych jak również coraz częściej dostępu zdalnego z domu. VPN router zapewnia ochronę przed wykradaniem danych w dodatku zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do danych wrażliwych firmy. Dodatkowo moduł ten jest odpowiedzialny za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zapewnia stabilne połączenie. VPN router skanuje ruch pod kątem prób włamania, wirusów, spamu, dzięki czemu chroni laptopy i sieć oraz kompleksowo ochrania przed zagrożeniami pochodzącymi z telefonów

Zapora sieciowa

Zapora sieciowa odpowiada za monitorowanie ruchu w sieci i zapisywanie ważnych precedensów w dzienniku zdarzeń. Daje możliwość to ekspresowe i sprawne dokonywanie aktualizacji w konfiguracji przez administratora. Hardware firewall jaki ma wbudowany system UTM Cyberoam oferuje inspekcję przesyłanych pakietów informacji między użytkownikami co ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo sieci, aplikacji i przedsiębiorstwa.

Zapisz

Zapisz