szamba betonowe

Szamba betonowe kontra przydomowa oczyszczalnia ścieków

Prawda o przydomowych oczyszczalniach.

Wśród Europejczyków występuje coraz więcej jednostek dbających o otaczający nas świat. Współcześnie w opiece o środowisko wymyślone zostały małe oczyszczalnie ścieków. Na kontynencie europejskim mają rzesze klientów. Jakkolwiek mimo to dużo jednostek decyduje się jednak szamba betonowe. Postaramy się zaprezentować wszystkie parametry przydomowej ekologicznej oczyszczalni. Komplementarnie dokonamy porównania z największym konkurentem czyli szambem betonowym.

Cena

Dla istotnego procentu społeczeństwa jest to potężny czynnik, który ma ogromny wpływ na wybór zbiornika na ścieki. Nasze społeczeństwo niestety w stosunku do krajów zachodnich zarabiają mało. Przydomowe oczyszczalnie kosztują około 4 000 zł. Jest to bez namysłu dużo większa cena niż za szamba betonowe, ich ceny zaczynają się już od 900 zł. Do tej ceny trzeba doliczyć fachowy transport i montaż. Warto wspomnieć, że warto liczyć się z dokupieniem separatorów tłuszczów i innych korzystnych elementów.

Jak to jest skonstruowane

Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez zastanowienia się jest solidna i ekologiczna. Pozwala ona odzyskać w dobrym poziomie oczyszczoną wodę. Stopień czystości wody jest uzależniony od firmy produkującej do tego nowoczesności modelu. Tak oczyszczona woda może zostać wykorzystana do podlewania drzew czy też roślin. Jednak czy warto tyle płacić? Coraz więcej producentów szamb betonowych tak unowocześniło swoje zbiorniki, że spełniają one funkcje przydomowej oczyszczalni ścieków. A są o wiele tańsze.

Stosowanie

szamba betonowePrzydomowa oczyszczalnia ścieków może działać wyłącznie jako zbiornik do gromadzenia fekaliów. Jest ona zrobiona w tym celu. Jej dedykowanym zastosowaniem jest ewidentnie gromadzenie nieczystości z domu i do tego oczyszczenie ich w ogromnym stopniu. Jednakowoż szamba betonowe znajdują dużo szerszy wachlarz zastosowania. Bowiem szamba betonowe są stosowane do gromadzenia zarówno ścieków jak i gnojówki, gnojowicy, deszczówki. Warto wspomnieć, że mogą służyć jako zbiorniki do kiszenia kapusty białej. Szamba betonowe mogą działać także jako studnie czy też kanały samochodowe.

Szamba betonowe kontra przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są niesamowicie drogie. Ich cena jest głównie uzależniona poprzez budulec z jakiego są produkowane. Używane do robienia syntetyk jest wytrzymałe oraz przyjazne środowisku. Nie powinien on wchodzić w żadne reakcje ze ściekami bowiem mogło by to unicestwić florę bakteryjną. Szamba betonowe mają o dużo niższą cenę, dlatego że beton jest głównym materiałem do produkcji. Nadprogramowo mają dużo szersze zastosowanie. Jesteśmy przekonani, że nasz artykuł rozwieje wątpliwości na jaki zbiornik się zdecydować.